Uus mäng Planet of the Apes – kas tõesti nii suurejooneline kui esmapilgul tundub?

NetEntertainment tuli 23. oktoobril 2017 välja uue Hollywoodi kassahitil põhineva slotimänguga Planet of the Apes. Ning kuigi mängu tootjaks on NetEnt, ei tasu sellest end kohe pimestada lasta.

Eriti veel, kui mäng põhineb niivõrd suurel filmiseerial nagu seda on 20th Century Fox Planet of the Apes. Paljud kasiinomängude kriitikud arvasid, et uus mäng Planet of the Apes põhineb selle 1968. aasta originaalfilmil, kuid oi, kuidas nad eksisid.

Kaks slotti ühes ja esimene omataoline mäng

Ilmselt oled näinud praeguseks hetkeks, milline see mäng välja näeb. Kui veel ei ole, viska korra pilk peale. Tavalise 5 rulliku ja 3 – realise slotimängu asemel vaatab vastu hiiglaslik mängulaud, kus kõike on justkui topeltarv. Paistab, et NetEnt on esimesena sisenenud kolossaalsete rullikute areenile ja püüab sellega päris palju tähelepanu. Räägime siis sellest massiivsest topeltmängust lähemalt.

Nime põhjal oodati teistsugust mängu

Kuigi kriitikud ootasid, et uus mäng põhineks sellenimelisel originaalfilmil, siis tegelikkus ei saanudki kaugemal olla. See ei põhine ka filmil Rise of the Planet of the Apes ega Dawn of the Planet of the Apes, vaid mõlemal korraga! Nad on pannud kokku kaks kolmest triloogia filmist, mis said alguse 2011. aastal ja nimetanud selle 1968. aasta originaalfilmi järgi. Veits segadusttekitav, kas pole? Kui tahaks eriti teravmeelne olla, siis ütleks, et NetEnt tahab filmitööstuse moel ära kasutada võimalust uuel aastal järjemäng välja lasta, teemal War for the Planet of the Apes – film, mis alles suvel välja tuli. Üldse ei imestaks, nii see ju tänapäeva meelelahustustööstuses käib.

Pilkupüüdev ja boonusterohke

Kuid kui teravmeelitsemine kõrvale jätta, tuleb tõdeda et mäng näeb tõesti mõjuv välja. Lisaks silmapaistvusele suudab see ka uudishimu tekitada. Lähemal vaatlusel aga selgub, et ühe suure ja massiivse slotimängu asemel on siin sisuliselt lihtsalt kaks slotimängu koos ühel ekraanil. NetEnt ise kirjeldab seda nii: “Mängus on Rise ja Dawn mängualad, kumbki 5 rulliku, 3 rea ja 20 võidureaga.” Seega polegi see nii keerukas, kui esmapilgul peale vaadates võib tunduda ja see on üpris kergesti äraõpitav. Ning kuigi mõned boonused kanduvad ühelt mänguväljalt ka teisele üle ja on kohati pisut seotud, opereerivad kaks mänguala siiski suuremas osas iseseisvalt. Boonuseid on siin mängus terve hulk ja seetõttu võib sellesse tundideks ära kaduda – võiduvõimalusi on kordades rohkem kui mõnes teises lihtsamas slotimängus. Lisaks – üllataval kombel ei tähenda kahe mänguväljaga mängimine suuremat rahalist panustamist. Miinimumpanus ühe keerutuse kohta on kõigest 0.20 münti. Seega täiesti jõukohane mäng, mis ei eelda ülisuuri panuseid.

Lõpetuseks

Kokkuvõtteks ütleks, et kuigi see erinevate filmide ja teemade miksimine võib esialgu tunduda küll pisut segadusseajav, siis sellest saab üle ja mäng ise on tegelikult täitsa lahe, nii et julgen soovitada! Head seiklust Ahvide Planeedil ja järgmise korrani!