Spordiennustus – 4 olulist fakti

Mäletan aegu, kus mõte spordiennustustest pani inimesi ebamugavust tundma. Võib – olla see üllatab teid (oleneb teie vanusest), kuid see ei olnudki nii ammu. Inimestele seostusid spordikihlveod millegi väga halvamaigulise ja räpasega.

Sisuliselt peeti neid, kes spordiennustustes osalesid, allakäinud kujudeks. Õnneks on see suhtumine aastate jooksul muutunud ning inimesed on rohkem avatud. Muidugi on veel palju neid, kes seni ei pea spordiennustustest lugu, kuid seda tüüpi inimesed on nüüdseks pigem vähemuses ja spordiennustus kui ajaveetmise ja meelelahutuse viis on lõpuks muutunud sotsiaalselt täiesti aksepteeritavaks tegevuseks.

Ilmselt on üks põhjus avaliku arvamise muutumises ka sellel, et spordiennustustest räägitakse palju rohkem kui varem. Inimesed saavad teemat vabalt arutada, ilma et peaks hukkamõistu kartma. Tänu sellele on kättesaadava info hulk palju suurem – paljud spordiajakirjad ja spordilehed internetis kirjutavad spordiennustuste teemadel. Ilmselt on see nii paljudes valdkondades, et mida rohkem infot, seda rohkem mõistmist ja aksepteerimist ka ühiskonna poolt.

Kirjutaksin neljast olulisest faktist, mida peaksid teadma, enne kui alustad spordikihlvedude tegemisega.

1. Spordikihlveod tekitavad sõltuvust

Ma ei taha kedagi ära hirmutada, kuid siiski tuleb endale aru anda, et nagu iga hasartmängu liik, nii on ka spordiennustus sõltuvust tekitav ja see puudutab ka SIND. Ära arva, et oled immuunne, kuna sa oled piisavalt mõstlik ja intelligentne, et see sind mõjutada võiks. Tegelikkuses on ära tõestatud, et väga lihtne on hasardis üle piiri ja kontrolli alt välja minna. Kui sul on kergelt sõltuvustele alluv isiksus või kui sul puudub tugev enesedistsipliin, siis tasub mitu korda järele mõelda, kas see ikka on sulle mõeldud. Ning kui siiski otsustad mängida, siis pane paika kindel eelarve, mida saad endale lubada mida sa mitte mingil juhul ei tohi ületada, ükskõik mis juhtub.

2. Alustamine on ülilihtne

Siin on sulle natuke positiivsem fakt. Spordiennustused on üpris sirgjoonelised ja seal ei ole midagi keerulist vaja ära õppida, seega on ka alustamine väga lihtne. Koostasin mõned olulised punktid algajale:
Sea endale eelarve
Otsusta, millele panused panna
Registreeru mõne spordiennustuse lehe kasutajaks
Uuri võidutõenäosuste kohta, kuni saad süsteemist aru
Tee selgeks lihtsad panused

3. Tõenäosus kaotada on suur

Jällegi ei tahaks teid kurvastada, kuid mängida tasub realistlike ootustega. Suurem osa inimesi kaotab spordiennustustes ja seetõttu on oluline seada endale eelarve, mida ei tohi ületada. “Ratsa rikkaks” siin ei saa. Paljud mängivad seda mängu seetõttu, et see pakub tugevat emotsiooni ja elamust. Ning panuse tegemine on justkui pileti ostmine sellele meelelahutusvormile.

4. Spordiennustus võib olla ka tulus

Kuigi tõenäosus võita pole suur, saavad osad sellega siiski hakkama. Spordiennustuses tulu saamiseks tuleb aga palju vaeva näha – see eeldab väga väga palju tööd. Enamus mängijaid aga kaotavad seetõttu, et nad ei ole asjasse süvenenud ja lahmivad niisama. Kas sinus on püsivust ja tahtmist oma kallist aega ja energiat panustada? – See on siin põhiküsimus. Kui jah, siis selle raske, kuid teostatava tee lõpus on rikkalik tasu neile, kes vaeva näevad!