Põnevaid lugusid pokkerist

Pokker on ükspopulaarsemaid kaardimänge kasiinodes üle maailma, olgu see siis pokker online, mobiilne pokker või mäng päriskasiinos. Üks on aga kindel – kui ühte mängu on mängitud juba 2 sajandit, siis peab selle kohta olema kogunenud ka lugusid, mida tasub edasi jutustada.

Kas sa tead, kui kaua kestis pikim pokkerimäng?

Pokker online on tänapäeval populaarne, sest see on kiire, mugav ja põnev. See aga tõstatab küsimuse – kui pikk võis olla pikim pokkerimäng, mida eales (teadaolevalt) on mängitud? USA-s liigub lugu pokkerimängust, mis kestis 8 aastat, 5 kuud ja 3 päeva Arizonas Bird Cage teatri ruumides ja turniiri nimi oli Bird Cage turniir. Loo kohaselt algas mäng 1881 ja osalustasu oli $1000. Legend või mitte, on lugu võimas.

Kas sa arvasid, et pokkerit on alati mängitud 52 – se kaardipakiga?

Üllatus! Varasemaid mänge mängiti nelja mängija ja 20 – se kaardipakiga. Iga mängija sai 5 kaarti ja mängus tehti panused tugevaimale käele. Esimest korda hakati 52 – st kaardipakki kasutama teadaolevalt 1834.

Kust nimi “pokker” pärineb?

Pokker on USA-s olnud nüüdseks umbes 2 sajandit ja pokkeri originaalnimi oli “poque”. Nii nimetati seda mängu prantslaste seas, kes New Orleansis elasid ja seda mängu harrastasid mängida. Hiljem kui sinnakanti asus elama hulk inglise keelt kõnelevaid elanikke, muutus see nimi ajaga pokkeriks.

Kui populaarne on pokker tänapäeval?

Lihtne statistika näitab, kui menukaks on pokker tänapäeva maailmas osutunud. Paljalt USA- s mängib seda mängu üle 75 miljoni inimese – see on suur number, üle 20% elanikkonnast. Ja see on vaid väike osa maailmast. Mäng on kättesaadav nii pokker online variandi kui ka tavakasiino variandina ja seda saab mängida ükskõik kus, ükskõik mis ajal.

Kas sa tead, kust pärineb pokkeri zetoon?

Kui sa oled tõeline pokkerifänn, siis tead sa ilmselt juba seda lugu. Kui sa aga ei ole, oled sa näinud pokkerizetoone filmides, lugenud nede kohta raamatutest, rääkimata kasiinodest, kus need laialdaselt kasutusel on. Varasematel aegadel ei olnud sellist asja nagu pokkerizetoon. Kõik, mis omas väärtust, kõlbas panustamiseks. Münt või kullatükk sobisid selleks ideaalselt.

Esimesed standardiseeritud zetoonid valmistati puidust, savist ja isegi elevandiluust. Need nägid imekaunid välja ja olid kasutuses 18. sajandi lõpupoole. Ametlikud savizetoonid, mis on kasutuses ka praegu, läksid ringlusesse 19. sajandi algusepoole.

Pokker online versioonis küll savizetooni käega katsuda ei saa, selle tunde kättesaamiseks tasub siiski külastada elus mõned korrad ka päris kasiinot! See tunne, kui katsud omaenese kätega neid mõnusalt raskeid savizetoone, on seda elamust väärt!