Mida võib pokkeri mängimisest võita?

Vahest ainult riskantsed investeeringud aitavad paremini selgeks saada tõenäosusteooriat ning riskide hindamist kui pokkeri mängimine. Samas, kui esimene nõuab tuhandeid, mida mängu panna, siis teine on kättesaadav ka “lihtrahvale”.

Poker õpetab kaaluma, millistel puhkudel on väärt riskeerida ning mis on selle parim või halvim võimalik tagajärg. Seesugune strateegiline mõtlemine tuleb kasuks mitte ainult pokkerilauas, vaid ka elus üldiselt – nii töös kui ka inimsuhetes.

  • Meie vaimset stabiilsust võib treenida samal moel kui treenime oma lihaseid. Pokker on suurepärane trenažöör, mis õpetab suure välise surve korral otsuseid vastu võtma. Isegi kõige nutikamad ja pragmaatilisemad inimesed võivad vastu võtta ebaadekvaatseid otsuseid, kui nad on “rööbastelt väljas” või tunnevad, et nende otsusel on suur kaal. Pokkerit mängides õpid hoidma kainet meelt ja külma närvi.
  • Väga kasulik oskus on ka teiste inimeste “lugemine”. Pokkerit mängides õpid mõistma teiste inimeste mõttekäiku, nende korduvaid käitumismustreid ning mitteverbaalse suhtluse aluseid. Kehakeel võib ikkagi väga palju ära anda, isegi kui “pokkerinägu” hoida. Ülejäänud elus aitab seesugune tähelepanelikkus vältida valede inimeste usaldamist ning aitab iga inimese puhul õiget lähenemist leida. Pokker on hea psühholoogiakursus.
  • Võimet üheaegselt teha mitmeid asju, tegeleda multitasking’uga, võib samuti arendada, kui mängid pokkerit nii nagu paljud – üheaegselt mitme laua taga. Ajudele on see hea treening, kuna paralleelselt tuleb mõelda mitmetele tegevustele ning osata kiirelt ühelt mängult teisele ümber orienteeruda, samal ajal midagi segi ajamata.
  • Meeldiv õhtu heas seltskonnas. Ei tasu unustada, et pokker on kõigest mäng. Mängud aga meeldivad inimestele, kuna pakuvad häid emotsioone. Pokkerilaua juures võib kohtuda väga erinevate inimestega, keda ühendab ühine kirg. Väärtusta neid hetki!