Guinnessi rekordid pokkeris

Kuulus Guinnessi rekordite raamat on tohutu andmebaas, kuhu igal aastal registreeritakse kõiksugu rekordeid kogu maailmast. Ka Guinnessi rekordite raamat ise on samas andmebaasis, kuna see on maailma kõige suurema tiraažiga raamat. Ka pokkerile ning pokkerimängijatele on selles raamatus oma eriline koht. Selleks, et sinna pääseda on vaja ettevõtlikkust ning kindlat eesmärki, täpselt nii nagu ka pokkerit mängides. Allpool jagame teiega vaid mõningaid kõigist huvitavatest pokkerirekorditest.

  1. Kõige pikem üksikmängija pokkerimaraton. Phil Laak teadis, et soovib pääseda Guinnessi rekordite raamatusse ning teadis, et soovib seda teha seoses oma armastatud kaardimängu pokkeriga. Ta otsustas üle lüüa kõige pikema pokkerimaratoni rekordi. Ta läks Las Vegase The Bellagio Casinosse eesmärgiga mängida pokkerit järjest 80 tundi, et eelnev rekord kahe tunniga üle lüüa. Kui aeg täis, ei suutnud ta enam lõpetada ning lõpuks veetis pokkerilaua taga järjest 115 tundi. Selle ajaga õnnestus tal teenida 6766 dollarit, mille ühele heategevusfondile annetas.
  2. Kõige pikem pokkeriturniir (pokkeri reeglid). Kui 2003. aasta 15. detsembril jagati mängulauale viimane kaart, oli mängu algusest möödunud juba 48 tundi, 55 minutit ja 58,6 sekundit. Turniiris osales 115 mängijat, kellest igaüks tasus osalustasuks 700 dollarit ning võitja, Damon Shulenberger viis koju 18 240 dollarit. Eelmise rekordi lõi see turniir üle koguni 12 tunniga.
  3. Kõige suurem pokkeriturniir internetis. PokerStars on maailm suurim internetis olev pokkeriportaal ning selle tõestamiseks korraldasid nad nii suure turniiri, mida on raske isegi ette kujutada. 225 000 inimest maksid ühe dollari, et saaksid turniirist osa võtta ning aitasid seega rekordit püstitada. Rekordsuur turniir toimus 2013. aasta 16. juunil ning selle võitjaks kuulutati Venemaa mängur hüüdnimega Mr. SlavaPro. Võitjana pani ta taskusse 250 000 dollarit.

Selle rekordiga ületas PokerStars oma eelnevat rekordit juba viiendat korda, tõestades, et konkurendid nende tasemeni ei küündi. Kui 2008. aastal piisas rekordi püstitamiseks 35 000 mängijast, siis viis aastat hiljem vajati Guinnessi rekordi jaoks juba 225 000 pokkerimängijat. Muljetavaldav!