Euroopa kasiinomeka

Meilgi on hulk suuremaid ja väiksemaid kasiinosid ning mängusaale, kuid kes poleks kuulnud Euroopa kasiinopealinnast Monte Carlost – kohast, kus lahutavad meelt rikkad ja kuulsad.

Just kasiinod ning hasartmängud toovad igale aastal Monacosse turistide voolu, kellest suur hulk jätab kohalikesse meelelahutusasutustesse hunniku raha, mis teeb iga Monaco elaniku jõukamaks. Nagu iga elitaarse koha kohta, ringleb ka Monte Carlo kohta hulk kuulujutte, müüte ning pooltõdesid, mis nõuavad väikest selgitust.

Kohalikel pole lubatud mängida

See on õige – Monaco elanikel polegi lubatud hasartmänge mängida. Veel huvitavam on see, et neil on keelatud kasiinodesse või mängusaalidesse isegi oma jalga tõsta. Monaco kodanike jaoks on hasartmängud ebaseaduslik meelelahutus, kuigi enamik riigi maksudest kogutakse hasartmängude pealt. Kohalikel pole sellise keelu vastu suurt midagi, kuna teenitud raha jääb suuremalt jaolt enda kaukasse (Starburst)

Kuidas see alguse sai?

Seda, et Monte Carlo kasiino on tuntud turismiobjekt, tõendab see, et hoone taustal tehakse igal aastal keskmiselt seitse miljonit selfit. Miks? See on suurepärane ja ilus arhitektuurimälestis, mida oleks patt pildistamata jätta.

Monte Carlo kasiino võidukäik algas 19. sajandi lõpus, mil suurema osa Euroopa kasiinodest ja mängusaalidest olid valitsuste käsul suletud. Sooviti võidelda mängusõltuvusega ning vältida seda, et inimesed oma raha ning omandid ära kaotaks.

Samas polnud ka nii, et siinse kasiino uks oleks igaühele avatud. Nagu ka teised Euroopa riigid, soovis ka Monaco oma elanikke hasartmängupahest kaitsta ning koostas seaduse, et kasiino uksed on avatud kõigile peale Monaco enda elanike. Kusjuures kehtib see mitte ainult mängimise, vaid ka kasiinos töötamise kohta. Seadused kehtivad endiselt ning käivad ka kuningliku pere kohta.

Aastate jooksul on Monaoo kasiinodest võidetud muljetavaldavaid summasid, mida kellelgi pole õnnestunud üle teha. Suurimad võidud ruletil ulatuvad paari miljoni USA dollarini. Aja jooksul on tekkinud palju teooriaid ja strateegiaid, kuidas suuri võite saada ning paljud proovivad nendega praegugi õnne.