Blackjacki sagedasemad vead

Sa mängid blackjack’i, et võita. Kuid ahnus, hooletus ja kehv strateegia maksavad sulle sageli kätte. Toon välja blackjack’i põhilised vead, mida just algajad tihti teevad ning mida peaks vältima.

1. Sa ei tea kõiki reegleid

Seda viga kipuvad just nooremad inimesed sageli tegema, et ei süveneta piisavalt. Ainult umbkaudu mängu tundmine ei ole kunagi piisav, et hakata rahalisi panuseid tegema. Millal saab peale splitti duubeldada? Kas diiler saab valida “hit” kuni 17-ni või kõrgemale? Kas sul on variant ka alla anda?

2. Sa hakkad mängima, tundmata baasstrateegiat

Blackjack internetis, mobiiliseadmes või tavakasiinos – ükskõik, millise sa neist ka valid, on oluline teada mängu baasstrateegiat. Kui tunned seda vaid osaliselt või mängid puhtalt emotsiooni pealt, oled teinud ühe suurima vea, mida selles mängus üldse teha saab. Baasstrateegiate tabelid on leitavad üle kogu interneti, sellest on kirjutatud artikleid ja raamatuid. Seega on see info kergesti kättesaadav ja algajatel soovitan see tabel lausa välja printida – blackjack internetis mängu puhul on positiivne, et seda tabelit saab ka spikrina ekraani kõrval hoida, kui kõik kohe meelde ei jää.

3. Oled vintis või väsinud

Blackjacki mäng põhineb matemaatilistel strateegiatel ja kaardilugemisel. Kui sa seda mängu mängima hakkad, peab sul olema hea ettevalmistus ja selge mõistus. Alkohoolsed joogid või halb keskendumisvõime toovad siin mängus kindla allakäigu. Miks muidu pakuvad tavakasiinod blackjacki lauas mängijatele tasuta kraadidega jooke!

4. Mängid edasi, kui peaksid lauast lahkuma

Millegipärast hakkavad paljud mängijad kaotuse puhul edasi mängima, et kaotatud raha tagasi võita. Sageli viib see aga veelgi suuremate kaotusteni ja nii võid kaotada ka eelnevalt võidetud summad. Minu nõuanne on – kui õnnestub juba midagi võita, võta oma raha ja jookse.

5. Arvad, et progressiivne panustamine peaks võitma

See on samuti üks suur viga, mida tehakse – arvatakse, et kui muudkui panustad rohkem ja rohkem, et siis peaks lõpuks ka võit tulema. Reaalsus on aga see, et selline süsteem ei toimi ja kaotad lihtsalt suurema summa raha. Pea meeles, et siiski parim strateegia on kaartide lugemine – kui suudad arvet pidada, mis kaardid on juba maha pandud, suudad ka arvestada, et mis kaardid veel mängus on. Igasugused progressiivse panustamise süsteemid on loodud vaid lollikestelt raha lüpsmiseks ja need on kasulikud ainult kasiinodele.

Kokkuvõtteks

Nii et vahet pole kas mängid Blackjack internetis või tavakasiinos mängu, on baasstrateegia ja reeglite tundmine siin mängus esikohal. Nii et hoidke aga kainet meelt ja õppige mängima, kuni suudate hoopis ise kasiino üle kavaldada!