Mida võiks teada Blackjack’ist?

Kaardimängud on aegumatud ja põnevad kasiinomängud. Selles postituses vaatame, mis on Blackjack ja mida võiks selle haarava mängu juures silmas pidada. Uurime reegleid ja lõpuks tutvustame, missugune on strateegia, mille puhul kahaneb kasiinoeelis väga väikeseks. See aga teeb mängust kõige paremate võiduvõimalustega kasiinos mängitava kaardimängu.

Blackjack ja selle reeglid

Enne, kui kaardid jagatakse, peab mängija tegema panuse. Selle suurus aga peab olema mängulaua limiitide piires – igal mängulaual võivad panuste limiidid erineda. Nüüd jaotatakse nii mängijale kui ka diilerile kaardid (kaks). Mängija kaarte näevad kõik, aga diileri omadest on näha vaid üks.

Eesmärk on saada kaartidega kokku punktisumma, mis oleks kõrgem kui kasiinodiileril, aga samal ajal ei ületa ei mängija ega diiler punktisummat 21. Kõik numbrikaardid annavad punkte kaartidel märgitud numbrite põhjal (näiteks poti viis annab 5 punkti, ärtu 9 annab 9 punkti ja nõnda edasi), pildikaardid on kõik kümne punkti väärilised ja ässa puhul saab valida, kas see annab 1 või 11 punkti.

Esmajärjekorras küsib kaarte vajadusel juurde mängija ja iga uus kaart annab punkte juurde. Kui sinu punktisumma juhtub summast 21 kõrgemaks minema, läheb su mäng „lõhki“ ja oled selle jagamise kaotanud. Kaartide juurde võtmise võib lõpetada just siis, kui soovid.

Kui soovitud punktisumma on käes (väiksem või võrdne 21), siis kaartide juurde küsimine lõpetatakse ja mängu jätkab diiler. Nüüd võtab tema kaarte seni, kuni ta punktisumma on minimaalselt 17.

Kui diileri summa läheb 21 suuremaks, siis on automaatselt võitnud mängija. Kui diileri punktisumma on mängija omast kõrgem, siis võidab diiler. Kui mängija punktisumma on kõrgem kui diileril, on võit mängija oma.

Kui suured on võidurahad?

Vahel juhtub nõnda, et juba kahe esimese kaardiga saad kätte punktisumma 21 – see ongi Blackjack ja tähendab, et võit on käes ning on enamasti 1,5 kordne. Kui su panus oli 1 eurot, siis kokku saad diilerilt 2,5 eurot. Kui su võit tuleb pärast kaartide lisamist, siis saad diilerilt tagasi 1-eurose panuse puhul 2 eurot (sinu panus pluss 1 euro võitu).

Kas mängustrateegia on võimalik?

Räägitakse, et selle populaarse mängu puhul on olemas üks mängustrateegia, mille puhul saab kasiino mängueelist langetada väidetavalt 0,53 protsendini. Seda nimetatakse perfektseks strateegiaks. Sellest me siin postituses pikemalt ei räägi, aga huvilised leiavad palju infot otsingumootoreid kasutades.

Strateegia kasutamine on enamasti nii internetikasiinos kui reaalses kasiinos lubatud (uuri igaks juhuks konkreetsest kasiinost järgi), kuid tasub teada ka seda, et pikas perspektiivis on eelis siiski majal.

Tasuta mängimine

Algajal mänguhuvilisel on tore teada, et kõnealust mängu saab mängida ka täiesti tasuta (see ei kehti live variantidele). Enamikus Eesti online kasiinodes on võimalik ka mängurahaga panustamine ja selleks ei pea enamasti tegema isegi omale mängija kontot. Tavaliselt käib asi nii: vali veebikasiino, leia menüüst „kasiino“, seejärel valik „lauamängud“ ja juba leiadki ihaldatud kaardimängu, kus saad enamasti kätt proovida ka mänguraha eest.

Kus mängida pärisrahaga?

Internetis on vaieldamatult kõige põnevam just live Blackjack. Live kasiino on täiesti tavaline videopildi vahendusel pakutav kasiino, kus mängitakse päris diilerite vastu. Lisaks sellele, et mängid live’s, on võimalik osa saada ka boonuspakkumistest. Siiski, kui soovid mängida pärisrahaga, siis on tarvis teha endale mängija konto (registreerida oma andmed). Kus sa seda aga teed, sõltub juba sinu eelistustest.